Güven’i en son gören Tandoğan Strasbourg’da gözaltına alındı

Güven’i en son gören Tandoğan Strasbourg’da gözaltına alındı

Almanya’nın Frankfurt-Bockenheim şehrinde yaşayan ve 20 Ağustos’tan bu yana kayıp olan Dersimli Saray Güven ile en son görülen kişinin bu sabaha doğru Fransa’nın Strasbourg şehrinde yakalandığı bildiriliyor.

Güven’le birlikte en son Frankfurt yakınlarında görülen ve psikolojik sorunları olduğu bildirilen Hayreddin Doğan adlı kişi, günlerdir Alman polisi tarafından aranıyordu.

Saray Güven’in kaybolmasında rolü olduğu sanılan ve akıbetinden sorumlu tutulan bu kişinin geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Strasbourg kentine geldiği iddia ediliyor. Gerçek kimliğini gizleyen Tandoğan’ın bu sabaha doğru Fransız polisince yakalandığı bilgisi verildi.

Kendisini Amedli olarak tanıtan bu kişinin gerçekte ise Muş nüfusuna kayıtlı olduğu ve kimliğini gizlediği anlaşılıyor.

Saray Güven’in akıbetine ilişkin henüz Alman polisinin aramalarından bir sonuç alınamazken, yakalanan Hayreddin Tandoğan adlı şahsın ifadeleri doğrultusunda bir sonuç çıkabileceği belirtiliyor.

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara