Dersim'de 31 bölge daha 'yasak' ilan edildi

Dersim'de 31 bölge daha 'yasak' ilan edildi

Tunceli Valiliği, Dersim'de 31 bölgeyi daha "Özel Güvenlik Bölgesi" adı altında halka yasakladı

Tunceli Valiliği, Dersim'de 31 bölgeyi daha "Özel Güvenlik Bölgesi" adı altında halka yasakladı.

Dersim'de 31 bölge daha "Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edildi. Dersim Merkez, Ovacık, Hozat ve Nazimiye ilçesine bağlı 31 bölge yasaklanırken, valilik Pülümür  ve Munzur Vadisi'nde ise karakollar arasında kalan bölgelerde konaklama yapılmaması ve araçların park edilmemesini istedi.

Tunceli Valiliği tarafından 1 Eylül-15 Eylül tarihine kadar "Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edilen bölgeler şunlar: 

"* Tunceli merkeze bağlı Koçlu mahallesi, Bali Deresi, Kurutlu Deresi, Kutuderesi, Spertek, Roşnek (Alacık), Ahpanos, Hanköy, Tokluk, Peter, ve Laç Deresi, Doğantaş. 

* Ovacık ilçesine bağlı Kara Dere, Sal Deresi, Pişkiktaşı Tepe, Ovacık Deresi, Karaoğlan Dağı, Yarpuzlu, Alisırtı Geçidi, Eroğlu, Çambulak Yayla, Mercan Dağları, Kıran Deresi, Kınıkan Tepe, Golan Yaylası, Eğerci, Dülbektaşı ve Kızılören.

* Hozat bağlı Kinzir Ormanları.

* Nazimiye ilçesine bağlı Kayalı Tepe, Dokuzkaya, Tavuklu. 

* Pülümür-Erzincan Karayolu (D-885) Pülümür İlçesi istikametinin 35'inci km'si (Ş. Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45'inci km'si (Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Dersim-Ovacık ilçesi istikametinin 13'üncü km'si (Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37'inci km'si (Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması gerekmektedir."

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara