HDP cinsiyete duyarlı bütçe için önerge verdi

HDP cinsiyete duyarlı bütçe için önerge verdi

HDP Amed Milletvekili ve HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme konusunda Meclis’in komisyon kurmasına yönelik Araştırma Önergesi sundu.

HDP Amed Milletvekili ve HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme konusunda Meclis’in komisyon kurmasına yönelik Araştırma Önergesi sundu. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için devletin her alanda bu eşitliği sağlama yönünde politikalar üretmesi gerektiği belirtilen önergede, “Toplumun kolektif ihtiyaçlarını karşılamak için planlanan ulusal bütçenin, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik sistemi, istihdam, ulaşım başta olmak üzere tüm alanlarda cinsiyetler arası eşitsizliği ortadan kaldıracak biçimde planlanmadığı takdirde kadına yönelik ayrımcılığın önüne geçmek mümkün olmayacaktır” denildi.

Son Güncelleme: 17 Ocak 2016 00:30

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara